Ludzie

„Praca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiąganie niezwykłych rezultatów.”
– Andrew Carnegie
założyciel Carnegie Mellon University 

Interdyscyplinarność

w poznawaniu tajemnic i potencjału ludzkiego mózgu

Przychodzimy z różnych miejsc. Są wśród nas edukacyjni podróżnicy, którzy poznali szkolnictwo na kilku kontynentach. Są badacze mózgu i autorzy prac naukowych. Są w naszym zespole pedagodzy i terapeuci pracujący od dekad z młodymi ludźmi o szczególnych potrzebach. Są ludzie kreatywni, dla których wyrażenie „nie potrafię” jest tylko argumentem do podważenia.

dr Adam Zemełka

Dyrektor programowy studiów. Podwójnie doktoryzowany – w dyscyplinie nauk o zdrowiu oraz w dziedzinie nauk społecznych w zakresie psychologii. Ponadto ukończył studia z zakresu resocjalizacji i socjoterapii, szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń psychicznych osób dorosłych oraz całościowe szkolenie z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Od blisko 10 lat wykłada na poznańskich i warszawskich uczelniach (Collegium Civitas, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna, Wyższa Szkoła Bankowa). Autor czterech książek naukowych i popularnonaukowych poświęconych psychologii i jej dziejom, a także kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu psychologii i neuronauki publikowanych w Polsce i za granicą. Z zamiłowania tłumacz poezji anglojęzycznej i tekstów piosenek (ze szczególnym uwzględnieniem utworów Davida Bowie).

dr Danuta Kitowska

KIEDYŚ: nauczycielka, doradca metodyczny, autorka i wydawczyni książek dla nauczycieli, współwłaścicielka Pracowni Edukacyjnej K&K – niepublicznej placówki doskonalenia nauczycieli, dyrektorka wydziału oświaty, rektor szkoły wyższej DZISIAJ: konsultantka w ośrodku doskonalenia nauczycieli, nauczycielka akademicka, trenerka, graphic recorderka, sketchnoterka, blogerka, twórczyni kursów dla uczniów z zakresu technik uczenia się Autorka bloga oraz platformy z kursami dla nauczycieli: www.nauczona.pl

dr Matylda Pachowicz

Doktor nauk społecznych, pedagog specjalny, psychotraumatolog, absolwentka stacjonarnych studiów magisterskich oraz doktoranckich na WSE Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła studia podyplomowe z „Psychosomatyki i somatopsychologii”, jak również z „Psychotraumatologii”. Badacz i nauczyciel akademicki – prowadzi zajęcia w różnych szkołach wyższych szkoleniowiec, trener indywidualny i grupowy (m.in. dla rodzin zastępczych oraz adopcyjnych); certyfikowany tutor. Współpracuje z różnymi stowarzyszeniami i fundacjami o profilu społecznym oraz terapeutycznym, jak również z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Laureatka nagród naukowych oraz fotograficznych.

mgr Marzena Wojciechowska

Czynna nauczycielka, trenerka psychospołecznych, coach edukacyjny, doradca zawodowy oraz entuzjastka Analizy Transakcyjnej. Ukończyła zaawansowany programu szkoleniowego ICF ze specjalizacją Coaching w Edukacji. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu: metodyki nauczania, edukacji z elementami coachingu, narzędzi w edukacji i rozwoju rozwijania kompetencji społecznych (specjalizuje się w komunikacji interpersonalnej, zarządzaniu stresem i asertywności, zarządzaniu zespołem, budowaniu współpracy i relacji w zespole. Szkoliła między innymi kadrę menedżerską Kolei Wielkopolskich, kadrę Starostwa Powiatowego w Poznaniu, kadrę naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Europejskiej Wyższej Szkoły Biznesu w Poznaniu czy też Wyższej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, kadrę menedżerską Grecos Holiday, a także pracowników licznych przedsiębiorstw oraz studentów. Współpracuje z firmami pracującymi w systemie międzynarodowymi jak Nafa Polska, Pofam Sp. z o.o. lub JM Exim Fenêtres. Skupia się na szukaniu zasobów. Wierzy, że zmiana przekonań zmienia rzeczywistość.

mgr Iwona Sawicka

Twórczyni i dyrektor zarządzająca centrum wsparcia psychopedagogicznego Unitas. Absolwentka Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz York University w Toronto. Ukończyła kilkadziesiąt kursów i szkoleń związanych z zarządzaniem, rozwojem kompetencji, HR oraz pomocą psychologiczną. Założycielka trzech firm oraz dyrektor/manager w dziewięciu przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych. Trenerka i coach z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka studiów w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Polsce. Wykładowczyni akademicka grup międzynarodowych w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

mgr Karolina Szeląg

Pedagog specjalny, oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem, socjoterapeuta. Zajmuje się diagnozą funkcjonalną dzieci i młodzieży z trudnościami rozwojowymi, ustaleniem planu pracy z dzieckiem w formie indywidualnej oraz treningu umiejętności społecznych w grupach dwuosobowych. W swojej pracy z dzieckiem wykorzystuje między innymi elementy Metody Krakowskiej, Stosowanej Analizy Zachowania czy komunikacji alternatywnej PESC. Prowadzi terapię indywidualną oraz w diadzie (grupa dwuosobowa) dzieci ze specyficznymi problemami rozwojowymi. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu. Od 10 lat prowadzi grupy socjoterapeutyczne, w których pracuje nad poprawą społecznego funkcjonowania dzieci i młodzieży. W indywidualnej i grupowej pracy wspiera dzieci z problemami szkolnymi. Prywatnie – mama dwóch dorastających dziewczynek, miłośniczka górskich wędrówek, konnych przejażdżek i długich spacerów z psem – adopciakiem.
Scroll to Top